Jak wybrać paletę kolorów na swój ślub? Florysta radzi.

24 listopada 2015
Paleta CMYK
Dawno już minęły czasy, gdy panna młoda wybierała jeden kolor na swój ślub, łączyła go z kolorem białym i na tym poprzestawała. Dzisiejsze panny młode idą, zgodnie z trendami, w kierunku bardziej rozszerzonej palety kolorów, wielu barw i odcieni. Większa, a jednocześnie spójna, paleta kolorów tworzy poczucie głębi, harmonii i bardziej stylowy wygląd. Dzięki temu stylizacje ślubne rozwijają się od bardzo podstawowych i zwyczajnych do pięknie rozciągniętych i bogatych.
Oczywiście, to że wiesz, że chciałabyś ciekawą, bogatą paletę barw na swoim ślubie, nie zawsze oznacza, że wiesz, jak ją stworzyć. Które barwy podstawowe wybrać? Jakie odcienie tych barw? Czy utrzymać jeden kolor sukienki druhny, a inny bukietów i zaproszeń? Pytań jest mnóstwo i mnóstwo może być odpowiedzi.
Najlepiej rozpocząć po prostu od koła barw. Tam znajdziesz większość odpowiedzi.

Paleta kolorów

Kolory neutralne: biały, szary, brązowy, czarny, beżowy i kremowy. Barwy neutralne nie są ani zimne, ani ciepłe, nie oddziałują więc na nas w wyraźny sposób. Często służą jako tło dla pozostałych kolorów, ale mogą również występować samodzielnie. Pod wpływem działania kolorów sąsiadujących kolory neutralne stają się cieplejsze lub chłodniejsze.

Połączenie monochromatyczne: polega na łączeniu różnych odcieni tego samego koloru, aby wnieść do zestawienia głębię, harmonię i spokój.

Koło z kolorami

Połączenie analogiczne – polegające na łączeniu kolorów, które na kole barw leżą obok siebie, np. żółty, pomarańczowy i czerwony. Połączenie jest bardziej kolorowe, ale zrównoważone.

Paleta barw

Połączenie dopełniające/komplementarne – polega na tworzeniu kontrastowych połączeń barw, które na kole znajdują się w linii prostej naprzeciwko siebie, np. żółty + fioletowy. W przypadku kombinacji złożonej z trzech barw używa się koloru bazowego plus dwie barwy po obu stronach.

Koło z barwami

Tyle teorii, a w praktyce? W praktyce pełna dowolność! Czasem fantastycznie prezentują się nietypowe połączenia kolorów, jak na przykład turkusowy z zielonym.

Jeśli denerwujesz się, że nie dasz rady, zacznij od wybrania koloru bazowego. Pomyśl jakie kolory lubisz najbardziej, jakie do Ciebie pasują. Spróbuj połączenia monochromatycznego, ono wydaje się najłatwiejsze. Zobacz nasze kwiatowe palety kolorów. Może to właśnie u nas znajdziesz tą, która najbardziej Ci odpowiada.
Poszukaj inspiracji również poza blogami o tematyce ślubnej. Spójrz na trendy w modzie, wystroju wnętrz – one przekładają się na stylizacje ślubne. Z pewnością odkryjesz różne piękne zestawienia kolorystyczne.

Jeśli jednak nadal nie będziesz mogła się zdecydować, zdaj się na nas :) My uwielbiamy takie zadania!

Write your comment

Call Now Button

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij