Ślub w stylu Shabby chic

Już od pierwszego spotkania z Klaudią czułam, że dekoracje na jej ślub powinny znacznie odbiegać od klasyki. Klaudia – studentka ASP, romantyczna, artystyczna dusza 🙂 Sama również dążyła do wykorzystania na ślubie niestandardowych elementów dekoracji – postawiłyśmy więc na styl Shabby chic i vintage. Dzięki użyciu naznaczonych zębem czasu bibelotów, starych świeczników, książek, stylowych pater, dekoracje miały zabrać gości w romantyczną podróż do przeszłości.

Klaudia marzyła o kwiatach w kolorze białym, niebieskim i pudrowo-różowym, które idealnie wpisały się w wybraną stylistykę. W dekoracjach wykorzystaliśmy głównie kwiaty sezonowe: peonie, ostróżki, chabry, ale też gipsówkę, romantyczne róże, eustomy, goździki oraz nasze ukochane mikołajki nadmorskie.
Zaproponowałam makramę jako tło za stołem pary młodej. Makramę wykonałam osobiście (to moje początki przygody ze sznurkami 😉 ) i połączyliśmy ją z wiszącą aranżacją kwiatową.
Stół młodych również ciut niestandardowo – asymetrycznie ułożona kompozycja w towarzystwie luźno ułożonych kwiatów w szklanych buteleczkach.
W dekoracji stołów postawiliśmy na totalny luz z nutą romantyzmu:) Każdy wyglądał inaczej! Na stołach pojawiły się m.in. różnorodne klatki z kwiatami, bukieciki w słoiczkach, ułożone na starych książkach, patery z kwiatami, świece w starych zdobionych świecznikach i klatkach, jednym słowem artystyczny nieład.
Przed oranżerią, w której odbyło się wesele znaleźliśmy przepięknie wygięte drzewo, które postanowiliśmy wykorzystać jako dodatkowy element dekoracji. I tak w dniu ślubu witały gości wiszące na gałęziach klatki z kwiatami oraz powiewającymi na wietrze lekkimi tasiemkami.

Comments are closed.

Projekt i realizacja strony: riacs.pl